,,Jesień to pora niezbyt ciekawa, taka smutna i słotnawa, lecz jeśli przypatrzeć się jej z bliska – lubię te jesienne zimniska''.

Szarugę jesienną z pewnością umili nam czas spędzony na Listopadowym Misiowym Bajaniu,
na które z niekwestionowaną przyjemnością zapraszamy Was Drodzy Rodzice, koniecznie ze swoim Misiem. Prosimy o zapisywanie się u nauczycieli danej grupy.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc podczas wyjazdu na Lodowisko Ligawa;

mamusiom: Stasia, Hieronima, Antka i Franka, Basi i Marianny oraz tatusiom Iwy i Kosmy.

Uwaga!

Szanowni Państwo informujemy, że od dnia 1.12.2019r. ulegnie zmianie numer telefonu do przedszkola. Nowy numer to +48 616709248

Wyjście na Lodowisko „Ligawa”

W dniach 12,14,21,28.11 oraz 17.12 b. r. wszystkie grupy wychodzą na lodowisko

"Ligawa przy Bułgarskiej" na zajęcia łyżwiarskie w ramach realizacji projektu "Profilaktyka z Łyżwą na Ligawie".

Bardzo prosimy aby każde dziecko miało ze sobą: spodnie narciarskie (ciepłe), czapki, kaski (kto posiada) oraz ciepłe rękawice.

Tego dnia w miarę możliwości prosimy o przyprowadzenie dzieci do przedszkola do godziny 8:00. Śniadanie odbędzie się wcześniej.

Spotkanie ze stomatologiem

W dniu 26.11 b. r. odbędzie się spotkanie wszystkich dzieci

Panią Doktor Stomatolog Martą Szcześniak

w ramach Programu proorientacji zawodowej i higieny jamy ustnej.

Prosimy aby każde dziecko w tym dniu przyniosło szczoteczkę do zębów.

Dzień Pluszowego Misia
Dnia 25.11 b. r. wszystkie dzieci przynoszą do przedszkola swojego ulubionego misia.

Będziemy świętować Dzień Pluszowego Misia.

Świąteczna sesja zdjęciowa

Dnia 22.11.2019r. ( piątek ) odbędzie się świąteczna sesja zdjęciowa. Prosimy o odświętny strój.

Wyjście Platany

Uwaga!!!

Warsztaty odbędą się w innym terminie z powodu choroby prowadzącego.

Dnia 19. 11 najstarsza grupa "Platany" udają się na warsztaty ekologiczne

"Dzieci kontra śmieci" w ramach realizowanego projektu ekologicznego współorganizowanego przez Fundację Barak Kultury przy Alejach Marcinkowskiego.

Dzieci podczas warsztatów będą tworzyć między innymi przedmioty z materiałów recyklingowych.

Prosimy w miarę możliwości o przyprowadzenie dzieci do przedszkola do godziny 8:00. Śniadanie odbędzie się wcześniej.

Rodzice dzieci 6 letnich z grupy „ Platany”

Nauczycielki zapraszają, każdego rodzica w celu omówienia wstępnej diagnozy gotowości szkolnej dziecka 6 letniego w roku szkolnym 2019/2020.

Na gazetce grupy pojawi się grafik spotkań, prosimy o zapisy. Podczas jednej konsultacji nauczyciela może zostać przyjętych dwoje rodziców.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci do uczestnictwa w konkursie pt: „ Narysuję to, co czuję…”.

Każda grupa posiada zestaw konkursowy, w skład którego wchodzi pięć pozycji książkowych.

Książki można  wypożyczać do domu i na ich podstawie stworzyć pracę plastyczną. Do każdej pracy konkursowej powinno zostać  dołączone oświadczenie rodzica, oraz formularz konkursowy, który znajdą Państwo  na stronie www. Przedszkola, w zakładce ,,Realizowane projekty i konkursy’’.

Na prace czekamy do końca stycznia. Do wygrania liczne nagrody rzeczowe dla zwycięzcy oraz przedszkola.

Zajęcia ruchowe na Lodowisku ,,Ligawa"

Uwaga zmiana!!!

Wszystkie dzieci będą brały udział w zajęciach ruchowych na lodowisku w ramach projektu „Profilaktyka z Łyżwą na Ligawie”.

Po konsultacji z Inspektorem Danych Osobowych w Urzędzie Miasta informujemy, że Przedszkole nie ma konieczności zbierania wcześniej zamieszczonych zgód, których domagał się od nas Organizator Projektu. Dokumenty, które Państwo złożyliście są do odbioru u nauczycieli grup.

Ważna jest zgoda, na udział w spacerach i wycieczkach zgodnych z kalendarium poza terenem przedszkola w ciągu całego roku szkolnego 2019/2020 (nie dotyczy RODO), którą wyraziliście Państwo we wrześniu.

Jeżeli ktoś z Państwa takiej zgody nie przekazał prosimy to niezwłocznie uczynić!

W zakładce ,,Realizowane projekty i konkursy" znajdują się bliższe informacje dotyczące Projektu.

Zajęcia z języka angielskiego

Szanowni Rodzice zajęcia z języka angielskiego na terenie przedszkola, prowadzone przez firmę zewnętrzną,

odbywają się poza pobytem dziecka w przedszkolu.

Pełną odpowiedzialność za dzieci ponosi wówczas firma, z którą macie Państwo podpisaną umowę.

Przedszkole tylko użycza sali.

Dziecko musi być przyprowadzane na konkretną godzinę i prosto na zajęcia.

Nie logujecie Państwo dziecka do przedszkola, robi to prowadzący zajęcia po zakończeniu ich i przekazaniu dziecka do grupy.

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy Was do realizacji Projektu:

Jak artyści w sztuce wyrażają emocje
 – reprodukcje obrazów twórców z całego świata.

Projekt polega na przygotowaniu przez rodzica z dzieckiem fotografii. Zdjęcie powinno przedstawiać reprodukcję obrazu, który wcześniej wspólnie wybrali. Liczy się pomysł, charakteryzacja,  a przede wszystkim dobra zabawa! Pamiętajmy, że dziecko musi znaleźć się na obrazie.

Rodziny z grupy Platanów realizują projekt w miesiącach: październik-listopad

Rodziny z grupy Magnolii realizują projekt w miesiącach: styczeń-luty

Rodziny z grupy Kasztanków realizują projekt w miesiącach: marzec-kwiecień

Wielki finał odbędzie się w maju!