ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZE GRUPY BOCIANY NA MIESIĄC WRZESIEŃ 2018

I  Wracamy do przedszkola

II Wakacyjne wspomnienia

III Jesteśmy bezpieczni

IV Dbam o siebie i środowisko

- Wdrażanie do właściwego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej oraz utrwalanie zasad zachowania się w czasie wycieczek pieszych, tramwajowych i autokarowych.

- Budowanie poczucia bezpieczeństwa podczas pierwszego dnia pobytu w przedszkolu po wakacjach, rozwijanie poczucia rytmu, słuchu i ekspresji twórczej.

- Utrwalanie zasad " Kodeksu" w sali, oraz zasad podczas spożywania posiłków z użyciem sztućców, nakrywanie do posiłku.

- Poszerzanie słownictwa podczas uczestnictwa w zabawach prowadzonych w języku angielskim.

-  Kształtowanie  i doskonalenie umiejętności wypowiadania się na określony temat,  rozmowy o wspomnieniach z wakacji, lub wypowiadanie się na temat pamiątek przywiezionych z wakacji.

- Rozwijanie umiejętności matematycznych przez klasyfikowanie przedmiotów według wielkości, koloru lub przeznaczenia.

- Doskonalenie słuchu fonemowego, odbieranie i nazywanie dźwięków z najbliższego otoczenia.

- Kształtowanie wyobraźni odtwórczej poprzez naukę i przypomnienie nr alarmowych straży, policji, karetki pogotowia i nr alarmowego 112.

- Zapoznanie dzieci z pojęciem "decybele" – rozmowa na temat dźwięków: przyjemnych i nieprzyjemnych, głośnych i cichych na podstawie doświadczeń dzieci, omówienie z dziećmi sygnalizatora hałasu , który znajduje się w sali.

- Zapoznanie dzieci z narządami wewnętrznymi i ich funkcjami w ciele człowieka (serce, mózg, płuca, żołądek itp.).

- Czytanie globalne nazw części ciała, rozmieszczenie narządów wewnętrznych w ciele człowieka.

„Kochajmy ptaki”

Po ulicy wróbel skacze

W parku gwiżdże zwinny kos

A na łące dwa derkacze

Wiodą spór na cały głos

O, o, o,

O, o, o.

Ref. Kochajmy ptaki,

Kochajmy ptaki,

Niech nam śpiewają cały czas.

Kochajmy ptaki,

Ich przyjacielem każdy z nas.

Lecą ptaki w ciepłe kraje

Gdy jesienny wicher dmie

Lecz nie mało pozostaje

Choć dokuczy mróz i śnieg

O, o, o

O, o, o.

Ref. Kochajmy ptaki

Kochajmy ptaki,

Niech nam śpiewają cały czas.

soooooon ;)