Nasza przedszkole to placówka z 70-letnią tradycją.

Gimnastyka korekcyjna

Drodzy Rodzice za tydzień w środę 30.09 nie odbędą się zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

Natomiast na kolejnych zajęciach tj. 7.10 pani Basia przeprowadzi badania dla dzieci, które jeszcze ich nie przeszły.

Prosimy o przyprowadzenie dzieci na godzinę 7.30.

23.09.2020

Anna Pierzynowska

Drodzy Rodzice

Zachęcamy do systematycznego odwiedzania naszej galerii, w której znajdziecie Państwo prace plastyczne swoich dzieci.

Nie możemy jeszcze wstawiać zdjęć z zajęć ponieważ nie wpłynęły wszystkie zgody na wizerunek.

Prosimy o pilne ich dostarczenie.

Anna Pierzynowska

Maria Czelusta

Prace plastyczne:

Warsztaty czytelnicze z Pipi - link

Praca plastyczna ,,Samochody" - link

Ćwiczenie plastyczne ,,Znaki drogowe" - link

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE GRUPA III „ELFY”

na miesiąc: WRZESIEŃ

Okres sensytywny: Porządek

Tematy tygodnia:

I W przedszkolu wesoło i bezpiecznie

II Wakacyjne wspomnienia

III Jesteśmy bezpieczni

IV Dbamy o siebie i środowisko

- Budowanie poczucia bezpieczeństwa podczas pierwszego tygodnia pobytu w przedszkolu po wakacjach.

- Wdrażanie nowo obowiązujących zasad w swojej grupie, oraz całym przedszkolu podczas pandemii Covid 19.

- Budowanie świadomości na temat zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania obowiązujących zasad.

- Wdrażanie do utrzymywania ładu i porządku w szafkach na korytarzu i w sali- okres sensytywny porządek.

- Zapoznanie z nowymi kącikami w sali; kształtowanie nawyków utrzymania porządku w przydzielonych miejscach.

- Utrwalanie norm i zasad " Kodeksu" obowiązującego w sali przy pomocy jednolitych dla wszystkich grup piktogramów.

- Rozwijanie samodzielności podczas spożywania posiłków z użyciem sztućców, nakrywanie do posiłku, a także utrzymanie ładu i porządku po zakończonej pracy ( plan daltoński).

- Kształtowanie i doskonalenie umiejętności wypowiadania się na określony temat, rozmowy o wspomnieniach z wakacji, lub wypowiadanie się na temat pamiątek przywiezionych z wakacji.

- Rozwijanie umiejętności matematycznych przez klasyfikowanie przedmiotów według wielkości, koloru lub przeznaczenia.

- Rozwijanie poczucia rytmu i wrażliwości muzycznej poprzez naukę piosenek: " Muzycznego box".

- Kształtowanie wyobraźni odtwórczej poprzez naukę i przypomnienie nr alarmowych straży, policji, karetki pogotowia i nr alarmowego 112.

- Zapoznanie dzieci z pojęciem "decybele" – rozmowa na temat dźwięków: przyjemnych i nieprzyjemnych, głośnych i cichych na podstawie doświadczeń dzieci, omówienie z dziećmi sygnalizatora hałasu , który znajduje się w sali.

- Doskonalenie umiejętności orientacji w schemacie ciała, integracja grupy, budowanie poczucia bezpieczeństwa.

- Zapoznanie dzieci z narządami wewnętrznymi i ich funkcjami w ciele człowieka (serce, mózg, płuca, żołądek itp.), czytanie globalne nazw części ciała, rozmieszczenie narządów wewnętrznych w ciele człowieka.

Piosenka:

O przechodzeniu przez ulicę

Słowa i muzyka Agnieszka Jędrzejewska-Stachura

Zanim ulicę przekroczysz,

otwórz szeroko swe oczy,

bo to bardzo ważna jest rzecz

by się na baczności wciąż mieć.

Najpierw w lewo, w prawo potem,

jeszcze w lewo spójrz z powrotem,

jeśli droga jest wolna już,

swe kroki pewnie skieruj w przód.

Sprawa jest o tyle łatwa,

jeśli są na przejściu światła,

one drogę pokazują,

czy przechodzić informują.

Gdy zielone sygnał dało,

wnet przed siebie ruszaj śmiało,

lecz czerwone daje znać,

że nadal w miejscu musisz stać.