Nasza przedszkole to placówka z 70-letnią tradycją.

Dziękujemy mamie Ady z grupy ,,Skrzatów” za przeprowadzenie warsztatów czytelniczych z Pipi.

Warsztaty czytelnicze z Pipi

Drodzy rodzice Krasnoludków

Po naszych obserwacjach pragniemy przychylić się do Państwa prośby, dlatego od dziś można przynosić poduszki oraz małe, polarowe kocyki do leżakowania. Aby zachować zasady reżimu sanitarnego będą one przechowywane w podpisanych torbach (zapewnionych przez przedszkole), każdy zestaw na osobnej, zawsze tej samej półce. Zarówno kocyk jak i poduszka muszą być podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka w widocznym miejscu. Aby w pełni zabezpieczyć zestawy przed kontaktem z innymi przedmiotami prosimy ograniczyć wielkość zarówno kocyka jak i poduszki. Kocyki nie powinny być większe niż 110 x 140 cm.

Informujemy, że co tydzień w piątek będą Państwo zobowiązani do zabrania kocyka i poduszki, wyprania i przyniesienia ponownie w poniedziałek.

14 września 2020

Szanowni Rodzice,

Przedstawiamy Państwu zdjęcie miejsca przeznaczonego dla dziecka w razie konieczności izolacji, o którym mowa w procedurach bezpieczeństwa związanych z Covid-19. Jest to miejsce przyjazne dla dzieci, bezpiecznie, gdzie pod opieką pracownika zaczekają na rodzica.

C848F890 AD43 4D79 ABA3 6F57D0FA310D COLLAGE

03 września 2020

Ewelina Chojnacka
Intendent

Drodzy rodzice,

Bardzo dziękuję za sprawne dostarczanie wymaganych dokumentów.

Dla ułatwienia, dla tych z Państwa, którzy jeszcze tego nie zrobili lub zrobili  częściowo, krótkie przypomnienie:

W zakładce „O nas” / statut i inne dokumenty

* Oświadczenia

* Zgoda na pomiar temperatury

Nie drukują Państwo Klauzuli informacyjnej Covid - należy się z nią zapoznać.

W zakładce „ Organizacja”/ RODO

* Upoważnienie do odbioru dziecka

* Zgoda na wykorzystanie danych osobowych dziecka i jego opiekuna

* Karta dotycząca stanu zdrowia dziecka ( dotyczy nowoprzyjętych dzieci i tych u których cokolwiek w stanie zdrowia się zmieniło)

Nie drukują Państwo Klauzuli informacyjnej ogólnej- należy się z nią zapoznać.

Dodatkowo tych z Państwa, którzy jeszcze tego nie zrobili proszę o dostarczenie woli o udziale w zajęciach religii, są one prowadzone
u nas od zeszłego roku przez wspaniałego, doświadczonego pedagoga Panią Hannę Geisler. Poniżej załączam dokument, gdyż mam informacje, że wysłany za pomocą platformy iprzedszkole nie do każdego dotarł.

Wyrażenie woli w sprawie uczestnictwa dziecka w zajęciach religii

Bardzo proszę by do piątku  tj. 04-09 przekazali Państwo brakujące  dokumenty. To wymóg formalny, ale też organizacyjnie ważny. Chcemy zamieszczać na naszej stronie www, w zakładkach grup, zdjęcia z danego dnia tak jak to robiliśmy przed pandemią na monitorze. Dopóki nie mamy wszystkich dokumentów nie możemy przeprowadzić analiz, kto może, a kto nie może się na zdjęciu znaleźć.

02 września 2020

Aktualne procedury

Drodzy rodzice, w zakładce O nas -> Statut i inne dokumenty znajdą Państwo aktualne procedury bezpieczeństwa w związku
z pandemią Covid - 19 obowiązujące w naszym przedszkolu od 01.09.20 r.

Stawka żywieniowa

Drodzy Rodzice,

mając na uwadze troskę o zdrowie naszych dzieci informujemy, iż w związku z zauważalnym wzrostem cen artykułów spożywczych
z dniem 01.09.2020 r. stawka żywieniowa wynosić będzie 9 zł/dzień. W miesiącu październiku należy więc spodziewać się wzrostu opłaty za wyżywienie, stosownej do wartości stawki żywieniowej. Pozwoli to na zachowanie komponowania jadłospisów o wysokim standardzie, pełnym sezonowych, świeżych produktów najlepszej jakości. Pragniemy przypomnieć, że żywienie w przedszkolu stanowi 75% całodziennego zapotrzebowania dzieci na energię i składniki odżywcze, a odpowiednio skomponowana i urozmaicona dieta jest niezbędna do prawidłowego wzrostu i rozwoju dziecka. Koszty, które ponosi rodzic to tylko tzw. „wsad do garnka”.

24 sierpnia 2020

Dyrektor Przedszkola 51 w Poznaniu

Uwaga ! Organizacja pracy od września !

Planujemy rozpocząć pracę 01 września w pełnej obsadzie dzieci. Jesteśmy na to przygotowani od
strony higieniczno-sanitarnej jak i organizacyjnej. Mimo, że nadal narzucony jest reżim sanitarny
wiele obostrzeń zostało złagodzonych.
Nie ma konieczności wysyłania dodatkowej karty zgłoszenia / ankiety, jak to miało miejsce od VI-VI i
ma nadal podczas okresu wakacyjnego.
Konieczne będzie jednak przyniesienie, w pierwszym dniu w którym dziecko będzie posłane do
przedszkola, aktualnego Oświadczenia (wzór znajdzie się wkrótce w zakładce O nas -> Statut i inne dokumenty z dopiskiem wrzesień).
Dokumenty / procedury wymienione w oświadczeniu również będą zamieszczone na stronie
najpóźniej 24 sierpnia. Nie trzeba ich drukować i przynosić do przedszkola, ale obowiązkowo należy
się z nimi zapoznać. Zapisane w nich będą wszystkie organizacyjne kwestie między innymi takie jak
przyprowadzanie /odbieranie dzieci.