Szanowni Państwo przepraszamy za utrudnienia związane z działaniem naszej  strony internetowej.

Postaramy się jak najszybciej usprawnić jej funkcjonowanie.

Drodzy Rodzice informujemy, że

od 15.01.20 r. do 22..01.20 r.

będą wystawione listy zapisowe na

ferie zimowe, które będą odbywać się

od 27.01 br. do 07.02. br.

Balik karnawałowy

Już niebawem, bo 22.01.2020 r. odbędzie się w przedszkolu Balik karnawałowy.

W związku z realizacją projektu: „Jak artyści w sztuce wyrażają emocje – reprodukcje obrazów twórców z całego świata”,

zachęcamy do nawiązania strojem balowym do postaci z obrazów znanych twórców.

Dzień Babci i Dziadka

Przedszkolaki zapraszają wszystkie Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta

Platany – 21.01.2020

Magnolie – 23.01.2020

Kasztany – 24.01.2020

Jasełka

Drodzy Rodzice informujemy, iż w dniu 19.01.2020 r. odbędą się Jasełka w wykonaniu grupy „Platany”

w kościele p.w. Świętego Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej po mszy świętej o godzinie 10:30.

Zachęcamy do uczestnictwa w Jasełkach również babcie i dziadków.

Za stroje podczas występu w kościele odpowiedzialni są rodzice.

KASKI

SZANOWNI RODZICE PROSIMY O PILNE ZABRANIE KASKÓW SWOICH DZIECI, KTÓRE ZOSTAŁY

WYŁOŻONE NA KOMINKU W KORYTARZU PRZEDSZKOLA.

POLECAM KU UWADZE PAŃSTWA!

2 grudnia 2019r. weszła w życie zmieniona uchwała Rady Miasta Poznania dotycząca bezpłatnych przejazdów w transporcie publicznym organizowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego w czasie utrzymujących się przekroczeń poziomu stężeń zanieczyszczeń pyłowych PM10. Próg informowania został obniżony z 200 mikrogramów/m3 na 100 mikrogramów/m3.

Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów będzie obowiązywało w godzinach od 3.00 do 24.00 w dniu następującym po dniu, w którym doszło do przekroczenia poziomu informowania dla dobowych stężeń zanieczyszczeń pyłowych PM10 100 mikrogramów/m3 dla którejkolwiek ze stacji monitoringu państwowego zlokalizowanych na terenie Poznania, a równocześnie dla danej doby utrzymuje się ryzyko wystąpienia przekroczenia wartości progowej.

Informacje dotyczące stanu powietrza i ewentualnych przekroczeń są publikowane w ramach usługi „Atmosfera dla Poznania", na stronie: www.poznan.pl/powietrze/atmosfera/ Tamże znajdzie się informacja o obowiązywaniu bezpłatnego transportu na wszystkich liniach ZTM, bez względu na strefę biletową.

8 października tego roku weszło w życie rozporządzenia Ministra Środowiska zmieniające rozporządzenie w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu z 200 mikrogramów/m3 do 100 mikrogramów/m3.

Klaudia Sobecka Szcześniak

Dyrektor Przedszkola 51

Uwaga!

Szanowni Państwo informujemy, że od dnia 1.12.2019r. uległ zmianie numer telefonu do przedszkola.

Nowy numer to +48 616709248

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci do uczestnictwa w konkursie pt: „ Narysuję to, co czuję…”.

Każda grupa posiada zestaw konkursowy, w skład którego wchodzi pięć pozycji książkowych.

Książki można  wypożyczać do domu i na ich podstawie stworzyć pracę plastyczną. Do każdej pracy konkursowej powinno zostać  dołączone oświadczenie rodzica, oraz formularz konkursowy, który znajdą Państwo  na stronie www. Przedszkola, w zakładce ,,Realizowane projekty i konkursy’’.

Na prace czekamy do końca stycznia. Do wygrania liczne nagrody rzeczowe dla zwycięzcy oraz przedszkola.

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy Was do realizacji Projektu:

Jak artyści w sztuce wyrażają emocje
 – reprodukcje obrazów twórców z całego świata.

Projekt polega na przygotowaniu przez rodzica z dzieckiem fotografii. Zdjęcie powinno przedstawiać reprodukcję obrazu, który wcześniej wspólnie wybrali. Liczy się pomysł, charakteryzacja,  a przede wszystkim dobra zabawa! Pamiętajmy, że dziecko musi znaleźć się na obrazie.

Rodziny z grupy Platanów realizują projekt w miesiącach: październik-listopad

Rodziny z grupy Magnolii realizują projekt w miesiącach: styczeń-luty

Rodziny z grupy Kasztanków realizują projekt w miesiącach: marzec-kwiecień

Wielki finał odbędzie się w maju!