Nasze przedszkole to placówka z 70-letnią tradycją.

Warsztaty dla dzieci

Wtorek 12:00 - 15:00

Dorota Konieczna

Poniedziałek 13:00 - 16:00

Zajęcia dodatkowe opłacane przez Miasto Poznań:

JĘZYK ANGIELSKI prowadzony przez Krainę Baśni

(realizowany dodatkowo oprócz zajęć języka angielskiego wynikających z podstawy programowej).

POMOC PSYCHOLOGICZNO PEDAGOGICZNA
(logopeda, psycholog oraz pedagog specjalny w razie potrzeb)

Zajęcia z psychologiem

W ramach wsparcia psychologicznego w naszym przedszkolu, psycholog zajmuje się przede wszystkim:

- wsparciem w zakresie rozwoju kompetencji społeczno-emocjonalnych wśród dzieci;

- obserwacją dzieci podczas zabaw swobodnych i zajęć edukacyjnych;

- diagnozowaniem indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych;

- udzielaniem pomocy psychologicznej w ramach zgłoszonych i/lub rozpoznanych potrzeb dzieci;

- konsultacjami z nauczycielami oraz wsparciem w trudnościach wychowawczych;

- konsultacjami z rodzicami.

psycholog mgr Anna Dachowska

Zajęcia logopedyczne

Zajęcia logopedyczne odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 13.00-16.00.
W październiku odbyły się badania przesiewowe -  artykulacji, słuchu fonetycznego, rozumienia mowy, sprawności narządów artykulacyjnych i na jego podstawie określona została wada wymowy.
Opieką logopedyczną objęte zostały w przedszkolu głównie dzieci 5 i 6 -letnie, które już niebawem rozpoczną swoją przygodę w szkole.
Ważne jest, aby dzieci osiągnęły w pełni prawidłową mowę ponieważ może mieć to przełożenie na poprawne czytanie i pisanie.
Proszę o dostarczanie w każdy poniedziałek zeszytu w formacie A4, gdzie będę zapisywać ćwiczenia do wykonywania w domu.
Postępy dziecka w obszarze logopedii zależą od indywidualnych predyspozycji dziecka - ważne jest, żeby zadany materiał ćwiczyć w domu min. 15 minut dziennie.
Brak nowego materiału w zeszycie oznacza, że ćwiczymy nadal to, co zostało zadane wcześniej.

Pierwszy etap zajęć z dzieckiem to tak zwane ćwiczenia przygotowawcze, np. ćwiczenia oddechowe, usprawniające narządy mowy (język, wargi).

Właściwa terapia logopedyczna rozpoczyna się od wywołania w izolacji prawidłowej artykulacji głoski i jej utrwalenia w sylabach, wyrazach w nagłosie, śródgłosie, wygłosie oraz w parach wyrazów, zdaniach, wierszykach.

Głównym celem wszystkich ćwiczeń jest dojście do momentu, kiedy dziecko potrafi w sposób prawidłowy użyć danej głoski w mowie potocznej.

Najczęściej spotykane wady wieku przedszkolnego  to: sygmatyzm -nieprawidłowa realizacja głosek palatalnych: ś, ź, ć, dź; zębowych: s, z, c, dz; dziąsłowych: sz, ż, cz, dż, oraz rotacyzm -nieprawidłowa wymowa głoski r.

Logopeda mgr Dorota Konieczna