Nasze przedszkole to placówka z 70-letnią tradycją.

Drodzy Rodzice

Dnia 23.06.2021 ( środa ) odbędzie się zakończenie roku szkolnego i pożegnanie dzieci odchodzących z przedszkola. Nasze spotkanie z dziećmi będzie podzielone na dwie części. W godzinach przedpołudniowych na terenie przedszkola dzieci będą występować dla pozostałych grup oraz wspólnie się bawić. Natomiast o 15.15 spotkamy się w Parku Wilsona na pikniku z udziałem rodziców, który umili koncert Wujka Ogórka.

Nauczycielki

Drodzy rodzice

Wiemy, że przygotowujecie Państwo filmiki, które są finalizacją Projektu: "Dzień z życia taty".

Prosimy o dostarczenie nagrań do 23.06.2021 r. Następnego dnia tj.: 24.06.2021 r. wspólnie z dziećmi będziemy je oglądać w poszczególnych grupach.

Nauczycielki

Wycieczka do Teatru Animacji

2 zd Teatr Animacji

1zd A Teatr Animacji

Drodzy Rodzice

Informujemy, że konsultacje telefoniczne prowadzone są:
p. Ania – poniedziałek, godz. 16:00 – 16:30

p. Ania - środa, godz. 16.30 - 17:00
p. Marysia – piątek, godz. 16:00 – 17:00

Numer telefonu, pod którym można skontaktować się z nauczycielem został wysłany Państwu
za pomocą komunikatora na platformie iPrzedszkole. Informujemy, że telefon czynny jest wyłącznie
w godzinach dyżuru nauczyciela i służy tylko do konsultacji.
Jest to numer stacjonarny, w związku z tym nie ma możliwości wysyłania wiadomości SMS.

Dzień Dziecka w parku .

Elfy7

Dzień Dziecka

Drodzy Rodzice! Bardzo dziękujemy za przygotowane filmiki w ramach projektu "Rodzic aktorem dla dziecka".

Śmiechu było co niemiara. Dzieci tańczyły i oglądały film 6 razy ;-)

Dzie Dziecka yczenia

Dzie Dziecka Elfy 2

Nasze Mamusie

Święto Muzyki i Plastyki

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE GRUPY ,,ELFY"

na miesiąc: CZERWIEC

Okres sensytywny: Radość i wyobraźnia

Tematy tygodnia:

Okres sensytywny: Radość i wyobraźnia

Tematy tygodnia:

I Dzień dziecka- czas zabawy

II Kolorowe lato

III Żegnamy przedszkole

IV- V Do widzenia ! Wakacje

Kalendarz:

01.06.21 Dzień Dziecka –  W Parku Wilsona na sportowo, oraz :Rodzice dzieciom Kulminacja Projektu ,,Rodzic aktorem dla dziecka”. Prezentacja przygotowanych przez rodziców przedstawień zarejestrowanych na nośniku.

08.06.21 Wycieczka do Teatru Animacji na spektakl pt: "Baśń o trzech konikach".

23.06.21 Zakończenie roku. Pożegnanie dzieci odchodzących z przedszkola, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

23.06.21 Dzień Ojca – „Dzień z życia taty” lub „Wspólnie  z tatą” Nagranie krótkich filmików pokazujących typowy dzień z życia taty lub jak tata z dzieckiem wspólnie spędza czas - dostarczenie  na pendrive.

Piosenka żeglarska

sł. Ewa Stadtmüller, muz. Kalina Świątnicka

I Wakacyjny rejs przed nami,

Burty mocno się trzymamy,

Tańczą fale jak szalone,

Delfin macha nam ogonem,

HEJ, HEJ, HEJ, AHOJ!

Ref.: Łódka huśta się na fali,

brzeg majaczy gdzieś w oddali,

na pokładzie słońce pali,

wicher dmie!

Jakie lądy odkryjemy?

Gdzie do portu zawiniemy?

Co do domu przywieziemy?

Kto to wie?

II Jakaś wyspa jest przed nami,

Cała naprzód – dopływamy,

HEJ, HEJ, HEJ, AHOJ!

Woda się w słoneczku mieni,

Znaleźliśmy raj na ziemi,

Ref.: Łódka...

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE GRUPA "ELFY" - 6   LATKI

- Kształtowanie umiejętności współżycia w grupie: uświadomienie dzieciom wartości koleżeństwa, sprawiedliwości i dobroci.

- Stwarzanie dzieciom warunków do ekspresyjnego wyrażania własnymi słowami i ruchem piosenek, kształtowanie wyobraźni wytwórczej poprzez tworzenie choreografii do muzyki i piosenek.

- Kształtowanie grafomotoryki, pisanie wyrazów po śladzie, łączenie wyrazów z obrazkami, wyjaśnianie wieloznaczności podanych wyrazów, odczytywanie napisu. „Tacki z piaskiem” –zabawy grafomotoryczne z wykorzystaniem kącika z piaskiem.

- Rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat, ćwiczenie umiejętności logicznego myślenia.

- Rozwijanie umiejętności muzycznych i rytmicznych, poruszanie się przy muzyce i do muzyki;" Pożegnanie przedszkola"- koncert piosenek, doskonalenie słuchu muzycznego, utrwalanie treści piosenek, rozwijanie umiejętności występowania przed publicznością.

- Rozwijanie kompetencji językowych poprzez analizę i syntezę głosek i sylab w słowach; czytanie wyrażeń, dopasowywanie ich do ilustracji.

- Wdrażanie dzieci do uczestnictwa w grach zespołowych, udział dzieci w zabawach sportowych – Dzień dziecka w Parku Wilsona.

- Rozwijanie umiejętności uważnego słuchania utworu i rozumienia jego treści- piosenka; wprowadzanie radosnego nastroju okres sensytywny

- „Stop klatka" –rozwijanie umiejętności dramowych i teatralnych, wyrażania swoich myśli gestem

- Poszerzanie słownika czynnego dzieci o skojarzenia związane z podobieństwem dzieci z różnych zakątków świata i różnicami między nimi, w tym różnicami językowymi.

- Kształtowanie umiejętności liczenia 1-9, operowanie liczebnikami porządkowymi, wprowadzenie znaku minus – rozwiązywanie i układanie zadań

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE GRUPA "ELFY" - 5   LATKI

- Kształtowanie umiejętności liczenia 1-7, operowanie liczebnikami porządkowymi

- Rozwijanie kompetencji językowych poprzez dzielenie wyrazów na sylaby