Wychowujemy jednym głosem

Nasze przedszkole to placówka z 70-letnią tradycją.


 

 

W projekcie Erasmus plus w ramach Akcji Mobilność Kadry Edukacyjnej pod tytułem Magnolia- language&sharing&education space uczestniczyły dwie placówki: Przedszkole 51 w Poznaniu oraz La Maisonnette w Rzymie.

Typ działania jaki został podjęty to Job Shadowing – poznawanie pracy na danym stanowisku poprzez obserwację. Organizacją wnioskującą i wysyłającą było przedszkole Polskie natomiast Przedszkole w Rzymie było organizacją przyjmującą.

Specyfiką i głównym wspólnym obszarem było dla placówek wczesne podjęcie nauczania dzieci przynajmniej dwóch języków obcych oraz niekonwencjonalne, innowacyjne zaaranżowanie przestrzeni edukacyjnej, sprzyjającej rozwijaniu samodzielności dziecka w podejmowaniu aktywności poznawczej.

W projekcie po stronie organizacji wysyłającej uczestniczyło 11 z 22 pracowników przedszkola, osób bezpośrednio związanych z procesem edukacyjnym. Po stronie organizacji przyjmującej było to 7 nauczycieli bezpośrednio zaangażowanych w proces edukacyjny. Wszyscy uczestnicy posiadają znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

 

Organizacja przyjmująca jest przedszkolem międzynarodowym, w którym edukacja oraz wychowanie przebiega trójjęzykowo (włoski, francuski, angielski) naturalnym torem, nie w ramach  wytyczonych zajęć dydaktycznych, a poprzez zanurzenie dziecka w świecie języka obcego.

Podczas mobilności  kadra dydaktyczna podniosła swoje kwalifikacje poprzez towarzyszenie pracownikom przedszkola w ich codziennej pracy, poprzez obserwację i współdziałanie czyli właśnie job shadowing.

 

Pod wpływem poznanych metod i form  powstała innowacja pedagogiczna, która została włączona w pracę dydaktyczno-wychowawczą i w życie przedszkolne oraz wzbogaca dzięki upowszechnieniu, warsztat pracy szerokiego odbiorcy.

 

Organizacja  przyjmująca  w działaniu job shadowing  pozornie tylko korzystała w mniejszym stopniu, korzystała  bowiem z naszych bogatych doświadczeń związanych z koncepcją wychowania jednym głosem, na każdym etapie projektu.

Dla obydwu instytucji efekty tej współpracy będą miały wymiar długoterminowy w postaci przygotowania podwalin do projektu opartego na wypracowanym podczas mobilności pomyśle.

 

I WIZYTA

 

Spektakl pożegnalny o poznańskich koziołkach 

 

 Przedszkole La Maisonnette w Rzymie

 

 

 

 

 

Zapoznanie z kulturą 

 

 

 

 

 

II WIZYTA 

 

Kadra pedagogiczna z La Maisonnette i Przedszkola 51

 

 

 

Opowiadamy o Polsce dzieciom z La Maisonnette

 

 

 

Konferencje upowszechniające Erasmus +

Szanowni Państwo miło nam poinformować, że w kwietniu 2018r. odbyła się Konferencja upowszechniająca w Urzędzie Miasta, a w październiku 2018r. Minikonferencja dla chętnych rodziców, w ramach realizowanego przez nas Projektu Magnolia - Languages & Sharing & Education Space.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dostępnym na Poznańskim Serwisie Oświatowym oraz obejrzenia prezentacji. 

http://www.poznan.pl/mim/oswiata/news/brawa-dla-lazarskich-przedszkoli,117909.html

  

Zapraszamy do zapoznania się z  prezentacją... kliknij tu :)

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.